AB Fonları

Türkiye için birşeyler yapmak istiyorsunuz, kafanızda güzel projeler var, Çevrenizi daha yaşanılır kılmak istiyorsunuz planlarınız var, İnsanların daha verimli çalışmasını istiyorsunuz fikirleriniz var, Türkiye insanının daha bilinçli olmasını istiyorsunuz fakat imkanınız yok, Daha temiz bir hava için yeni düşünceleriniz var fakat paranız yok, Birçok insana iş verecek bir projeniz var, fakat projeyi uygulamak için sermayemiz yok.

Diyorsanız, Bunlara benzer birçok konuda Avrupa Birliği size milyonlarca euroya kadar hibe vermeye hazır. Yapmanız gereken projenizi en iyi şekilde aktarmak ve başarılı olacağınızı karşı tarafa inandırmak. O zaman sermaye var demektir. AB hibe Projeleri için hemen her kesimin ilgisi var. Özellikle AB’ye karşı olanların bile hibelerden yararlanabilmek için çok sayıda proje üretmesi dikkatlerden kaçmıyor. Çağdaş Eğitim Vakfı (ÇEV), ‘Aktif İşgücü Piyasası Programı’ çerçevesinde fondan yararlanmayı başardı. ‘Beyoğlu Mozaik ve Çini Çarşısı’ projesi ile 151 bin 335 Euro, ‘Bir Kucak Sevgi’ projesi ile de 95 bin 808 Euro aldı. Antalya şubesi de ‘İş’te Biz de Varız İstihdama Katkı Projesi’ ile AB’den 126 bin 963 Euro fon sağladı. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) de projelerden faydalanan kuruluşlardan oldu. ÇYDD, AB’den 50 bin Euro aldığı proje kapsamında Şişli, Beyoğlu, Kağıthane ve Büyükçekmece’deki 400 kahvehanede insan hakları eğitimi verdi. Derneğin son olarak ‘Çağdaş Lise Mezunu Kızları Meslek Edindirme ve Üretime Katma Projesi’

VET ENERGY olarak AB fonları konusunda verdiğimiz hizmetler ; AB Proje Danışmanlığı Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı a)Ekonomik Yatırımlar b)Alt Yapı Yatırımları c)Bireysel Sulama Yatırımları AB Mali İşbirliği Programı Projeleri(DPT)(2007-2013) Bölgesel Kalkınma Programları(DPT)(2007-2013) Kültür Programı (2007-2013)(EACEA)